Mapa przyrodniczo-turystyczna

Pracownia

eppng

Powstanie Pracowni ma na celu wzbogacenia wiedzy środowiskowej oraz podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz innych osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą. Bogate wyposażenie Pracowni w pomoce edukacyjne oraz bliskość lasu umożliwia przeprowadzanie ciekawych zajęć w osobliwej i niecodziennej scenerii.

W związku z rolą jaką spełniać ma Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin pragniemy kształtować i wzmacniać postawy proekologiczne poprzez prezentowanie i popularyzowanie tematów z zakresu ochrony przyrody, ochrony środowiska, ochrony lasu i bezpośredniego otoczenia w myśl hasła: "Myśl globalnie, działaj lokalnie!".


Zobacz Pracownię na panoramie VR360

 

Pracownia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz różnorodne pomoce edukacyjne o charakterze poznawczym i popularno-naukowym, stworzone specjalnie na potrzeby edukacji. Należą do nich plansze poznawczo-poglądowe prezentujące gatunki rodzimej flory i fauny (drzewa, krzewy, grzyby jadalne i niejadalne, ptaki naszych lasów, ryby, zwierzęta leśne, nietoperze, sowy, motyle, owady i in.) oraz różnorodne tablice tematyczne (np. dzik, śródleśna łąka, stare drzewo, budki lęgowe, warstwowa budowa lasu, ekologiczna rola lasu i in.). Nad Pracownią położony jest taras widokowy z zejściem na sąsiadujący Staw Wędkarski (zwany także Uroczyskiem) - wymarzone miejsce do prowadzenia zajęć z młodzieżą na świeżym powietrzu pod osłoną lasu mieszanego (warsztaty przyrodnicze, plenery malarskie, spotkania młodzieży w ramach współpracy transgranicznej itd.). Na miejscu można także zapoznać się ze stacją monitoringu przeciwpożarowego Lasów Miejskich Szczecina. Stawiamy na jakość, nie na ilość, dlatego Pracownia ma charakter kameralny, a zajęcia będą prowadzone w grupach ok. 20 osobowych, co nie oznacza, że w ramach sesji zajęciowej nie jesteśmy w stanie przyjąć większych grup dzieci i młodzieży. W ramach oferty można skorzystać z Pracowni do poprowadzenia samodzielnych zajęć lub warsztatów przygotowanych przez naszych specjalistów. Aby skorzystać z oferty prosimy o kontakt z wyprzedzeniem conajmniej siedmiu dni.


Zobacz położenie pracowni na mapie GoogleKontakt:

Izabela Cichuńska

Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim"

ul. Miodowa 1 71-497 Szczecin

[email protected], tel: 91-45-26-221 lub 723-578-436

 

 

 

 

 

Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X