Menu

Newsletter

zapisz usuń

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska

Oferta edukacyjna

Ośrodek utworzony został głównie z myślą o dzieciach i młodzieży. Lekcje przyrody prowadzone są zgodne z hasłem "Las-poznać, przeżyć, zrozumieć" i umożliwiają przyswajanie wiedzy o lesie i leśnictwie w sposób niekonwencjonalny. Zajęcia odbywają się głównie w pobliskim lesie oraz na ścieżce spacerowo-dydaktycznej w formie gier i zabaw dydaktycznych, w oparciu o aktywne metody pracy. W programie znajduje się także projekcja filmu, zwiedzanie ekspozycji przyrodniczych, spacer ścieżką dydaktyczną. Trzykilometrowa ścieżka spacerowo-dydaktyczna z 11 przystankami umożliwia poznanie funkcjonowania ekosystemu leśnego oraz działań podejmowanych przez leśników mające na celu ochronę, utrzymanie i racjonalne użytkowanie lasu. Dla najmłodszych dużą atrakcją jest plac zabaw. Zajęcia kończą się ogniskiem. Do dyspozycji uczestników jest również sala edukacyjno-konferencyjna oraz dwie zadaszone "Zielone klasy".

Zainteresowane grupy mogą uczestniczyć w programie "Las - poznać, przeżyć, zrozumieć", w ramach którego organizowany jest cykl zajęć w czterech porach roku.

Istnieje także możliwość zorganizowania zajęć z grupą szkolną we własnym zakresie w oparciu o istniejącą bazę dydaktyczną i terenową, po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikami Ośrodka.

W działalności Ośrodka znajdują się również: prelekcje, warsztaty dla nauczycieli, konkursy, wystawy, edukacyjne imprezy plenerowe.

Dla odwiedzających przygotowane zostały interaktywne pomoce dydaktyczne i ekspozycje przyrodnicze prezentowane zarówno w obiektach Ośrodka jak i ich sąsiedztwie. W Ośrodku funkcjonuje także czytelnia z bogatym księgozbiorem przyrodniczym.

W Ośrodku można zaopatrzyć się w broszury, informatory i przewodniki po ścieżkach.

 

Informacje organizacyjne

Ośrodek czynny jest cały rok. Jednak ze względu na duże zainteresowanie ofertą Ośrodka prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów dla grup zorganizowanych.

Ośrodek dysponuje: salą dydaktyczno-konferencyjną na 100 osób, wyposażoną w sprzęt audiowizualny z dostępem do Internetu, salami wystawowymi, czytelnią, licznymi pomocami dydaktycznymi.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się punkt gastronomiczny ze sprzedażą pamiątek oraz bezpłatny parking. Ośrodek nie posiada miejsc noclegowych.

Kontakt:

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska
os. Pucko 1
72-123 Kliniska Wielkie
Tel. 091-43-121-30, 091-418-14-70 wew.30, fax. 091-418-15-60
e-mail: [email protected]
www.szczecin.lasy.gov.pl/kliniska
(biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 15.00)

Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X