Menu

Newsletter

zapisz usuń

Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże"

Jednym z celów statutowych Fundacji jest prowadzenie działalności w zakresie ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Fundacja prowadzi projekty o tematyce ekologicznej adresowane do dzieci i młodzieży oraz dorosłych, głównie z terenu województwa zachodniopomorskiego. Ich celem jest ukazanie walorów przyrodniczych małych ojczyzn, uwrażliwienie na przyrodę oraz popularyzowanie wiedzy dotyczącej zachowań pro-ekologicznych.

Organizowany od 1997 roku Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków" jest okazją dla młodych artystów do poznania najbliższej okolicy zamieszkania, wartości tradycji i zabytków architektonicznych, pomaga kształtować aktywne postawy wobec środowiska przyrodniczego. Ogółem na wszystkie edycje konkursu nadesłano kilkadziesiąt tysięcy prac z ponad 2 000 szkół i placówek kulturalno-oświatowych z Polski i zagranicy.

Umiejscowienie klubów fundacji na terenie dwóch dużych szczecińskich osiedli mieszkaniowych spowodowało, że fundacja realizuje projekty, których celem jest podniesienie poziomu wiedzy, aktywności, umiejętności i odpowiedzialności ekologicznej społeczeństwa w obszarze ochrony środowiska, ze szczególnym ukierunkowaniem na zachęcenie mieszkańców do minimalizacji produkcji odpadów i ich selektywną zbiórkę. Cel ten jest osiągany poprzez realizację działań adresowanych do zarządców nieruchomości, dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz ogółu mieszkańców. Organizowane są konkursy plastyczne, warsztaty, seminaria, działania edukacyjno-informacyjne.

Stała współpraca ze szkołami zachęciła fundację do organizowania konkursów, warsztatów, wydawania publikacji o tematyce ekologicznej adresowanej do uczniów. W przystępnej, atrakcyjnej formie umożliwiają one kształtowanie ekologicznych postaw uczniów, zgodnych z etyką ekologiczną, poprzez wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna, wpajanie silnego związku ze środowiskiem. Doświadczenie z realizacji szczecińskich projektów ekologicznych pozwoliło Fundacji rozpocząć działania adresowane do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Oferta edukacyjna:

 • Zasoby kadrowe

W działalność fundacji w sposób stały zaangażowanych jest 18 osób. Zespół pracowników posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów, między innymi, o tematyce ekologicznej.

 • Zasoby materialne

Fundacja dysponuje czterema klubami osiedlowymi o łącznej powierzchni 1 018 m2. Są one wyposażone, m.in. w: sprzęt nagłaśniający, szkoleniowy (tablice flipchartowe, stoły, krzesła), pracownię komputerową (10 stanowisk komputerowych, szerokopasmowe łącze internetowe). Biuro Fundacji wyposażone jest w sprzęt komputerowy (3 stanowiska), stałe łącze internetowe, drukarki, podręczną kopiarkę, skaner, komputer przenośny, projektor multimedialny. Fundacja zarządza również Centrum Sportowo-Rekreacyjnym oraz torem deskorolkowym.

 

Kluby Fundacji:

 • Klub "Bukowe" (BIURO)
  ul. Seledynowa 91a
  70-781 Szczecin
  tel./fax 91 463 17 44
  e-mail: [email protected]
  www.prawobrzeze.org.pl
 • Klub "Dąb"
  ul. Rydla 93
  tel 91 462 66 22
 • Klub "Smyk"
  ul. Różowa 17
 • Klub "Szpak"
  ul. Seledynowa 75a
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X