Menu

Mapa przyrodniczo-turystyczna

Artykuły

Najnowszy artykuł:

Warsztaty "W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku"

Warsztaty odbyły się w poniedziałek i wtorek 6 i 7 grudnia 2010.

Postrzegane są jako gatunki wyrządzające szkody i straty finansowe - wydra, bóbr i wilk nie maja dobrego wizerunku, czas to zmienić. W poniedziałek w pracowni ekologicznej "Na Głębokim" rozpoczęły się dwudniowe warsztaty, które obalały stereotypy narosłe wokół "groźnej" trójki.

Warsztaty pod hasłem: "W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku" odbyły się 6 i 7 grudnia w godz. 9.00 do 15.30 w Edukacyjnej Pracowni Przyrodniczej ?Na Głębokim? w Szczecinie (budynek dawnej Straży Leśnej przy stawie Uroczysko naprzeciwko Restauracji VIRGA przy pętli tramwajowej 3 i 9).

Warsztaty skierowane były do przede wszystkim do osób, które wydrę, bobra i wilka postrzegają negatywnie. Są to np. właściciele stawów, hodowcy bydła, leśnicy i rolnicy.

Celem warsztatów jest zmiana tego wizerunku, z jednej strony poprzez przedstawienie istotnej funkcji, jaką wszystkie te gatunki zwierząt spełniają w środowisku, z drugiej poprzez zaprezentowanie metod minimalizacji szkód, jakie ich obecność może powodować.

Warsztaty prowadziła osoba z Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

Fundacja przygotowała także dla uczestników warsztatów materiały edukacyjne (pakiet edukacyjny, prezentacja multimedialna, filmy, broszury), które stanowią cenne narzędzie do prowadzenia różnych działań edukacyjnych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i w edukacji dorosłych.

Warsztaty są dofinansowane ze środków Mechanizmu Finasowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach projektu: "Szczecińska sieć edukacji ekologicznej na rzecz środowiska". Udział w zajęciach był bezpłatny i został podzielony na 3 podbloki.

Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X